KTÜ HARİTA MÜHENDİSLİĞİ ÖĞRENCİLERİNDEN ZİYARET

Karadeniz Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölüm öğrencileri, Kurumumuzu ziyaret etti. 

Kurumumuz ve Kurumumuzun projeleri hakkında öğrencileri bilgilendiren Genel Müdür Yardımcımız Adil Hakan AYBER öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada eğitimin önemine vurgu yaparak, mesleğin özenle yapılması gerektiğini belirti.    

Daha sonra öğrenciler, Arşiv Dairesi Başkanlığını, Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığını ve Harita Dairesi Başkanlığını ziyaret etti.

Arşiv Dairesi Başkanı Dr. Bekir Tarık YİĞİT tarafından öğrencilere, başkanlığın yaptığı faaliyetler konusunda bilgi verildi. Daha sonra Şube Müdürü Hakkı ŞAHİN, Uzman Seher YILMAZ ve Sevil AKYEL tarafından Server Efendi Sergi Salonu ve Restorasyon Bölümü gezdirildi. 
Öğrenciler daha sonra Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığını ziyaret ederek, Bilgi İşlem Merkezi Müdür Vekili Mustafa TEK tarafından Kurumumuzun Bilgi Teknolojileri kapsamında Tapu ve Kadastro verileri, yazılım, donanım ve bilgi güvenliği gibi konularında bilgilendirildi.
Harita Dairesi Başkanlığından Mühendis Ziya Serhan KARAN ve Kontrol Mühendisi   tarafından başkanlığın faaliyetleri ile TUSAGA-AKTİF Sabit İstasyonunda TUSAGA-AKTİF’in çalışma prensibi anlatıldı.

Öğrencilere daha sonra kurumsal hediyeler verildi.