LİHKAB EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

Genel Müdür Yardımcımız Adil Hakan AYBER, Lisanslı Harita ve Kadastro Mühendisleri mevzuatı gereği Ankara ilinde düzenlenen eğitim programına katıldı.
Program Genel Müdür Yardımcımız Adil Hakan AYBER, Kadastro Dairesi Başkanı Mustafa ASLAN,  Ankara Tapu ve Kadastro I. Bölge Müdürü Mürsel Necmi AKKOCA  ve LİHKABDER Başkanı Ali Faruk ÇOLAK ‘ın açılış konuşmalarıyla başladı.
Programın açılışında konuşan Genel Müdür Yardımcımız Adil Hakan AYBER, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün son teknolojiyi etkin ve verimli bir biçimde kullanarak geliştirdiği son projelerle ilgili bilgi verdi. Lisanslı büroları Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün iç paydaşı olarak değerlendirerek, birlikte çalışabilirliği hususundaki hassasiyetlerin altını çizdi.
Kadastro Dairesi Başkanı Mustafa ASLAN, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü olarak mülkiyetin güvencesi kapsamında her lisanslı büronun kurumumuzun dışarıya açılan bir kapısı olarak görüldüğünü belirterek, lisanslı büroların vatandaşlara karşı Kurumumuzu temsil ettiği göz önüne alındığında, gerçekleştirilecek hizmetlerde kamu görevlisi bilinci ile davranılmasının unutulmamasını temenni ettiğini dile getirdi.
Program akabinde; verilmesi zorunlu eğitimlerin sunumu ve LİHKAB’ların hizmet sunumunda kalite ve standartlaşmanın arttırılmasına yönelik olarak geliştirme içerikleri ile tamamlandı.