MÜFETTİŞ YARDIMCILARININ EĞİTİMİ YAPILDI

03
Ağustos
2021

Genel Müdürlüğümüzde göreve yeni başlayan müfettiş yardımcılarının Tapu ve Kadastro Müfettiş Yardımcılığı Yetiştirme Programı Eğitiminin 1. Dönem Çalışmaları, Konferans Salonunda Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI'nın açılış konuşmasıyla başladı.

Genel Müdürümüz Zeki ADLI, zorlu sınav süreçlerini başarıyla tamamlayan müfettiş yardımcılarını tebrik ederek, "Hepiniz, Türkiye'nin en köklü kurumlarından Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne hoş geldiniz. Kurumumuz bu yıl 174. yılını kutladı. Aslında tapu ve kadastronun kökeni Osmanlılara hatta Selçuklulara kadar gidiyor." dedi.

Genel Müdürümüz, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün Türkiye'nin en güzide kurumlarından biri olduğunu ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye'de teknolojiyi en iyi kullanan dünyada sayılı kurumlardan biriyiz. Bilgi birikimimizi dünyaya transfer ediyoruz. Hatta bizden emekli olan bir arkadaşımız Dünya Bankasında danışmanlık hizmeti veriyor. Sizler de teknolojinin imkanlarından yararlanarak kurumumuza, ülkemize faydalı olun. İnsanlar eserleriyle anılır, övülür. Çocuklarınıza miras bırakacağınız en güzel hediye ülkeye yapılan hizmettir."

Genel Müdürümüz ADLI, teftiş kelimesinin soğuk bir kelime olarak algılandığını dile getirerek "Ben bunu kabul etmiyorum. Teftiş demek sadece denetleyip, suçluyu, hatayı bulmak demek değildir. Teftiş ederken iyi niyetli çabaları görüp rehberlik de edebilirsiniz. Sadece kuru mevzuatı uygulayarak bir yere varamazsınız. Art niyet, suç varsa tabii ki affetmeyip gereğini yapacaksınız. Fakat görevini suistimal etmeden iyi niyetle çabalayan çalışanlara da müfettiş olarak rehberlik edeceksiniz." ifadelerini kullandı.

Biz idare olarak sizler için elimizden geleni yapacağız diyen Genel Müdürümüz, "Sizler de kurumumuzu iyi tanıyın, araştırın, yeni bilgiler öğrenmek için amirlerinizden sürekli talepte bulunun. Hepinize görevlerinizde başarılar diliyorum, hayırlı olsun." diyerek sözlerini noktaladı.

Aday Memur Hazırlayıcı Eğitimi kapsamında Genel Müdürlüğümüzün tanıtılması, görevleri, teşkilatı, mevzuatı konularında bilgilendirilmesi ve "Genel Müdürlüğümüz Merkez ve Taşra Teşkilatının Tanıtımı" konulu eğitime, Genel Müdür Yardımcılarımız A. Hakan AYBER, Metin BEYAZ, Teftiş Kurulu Başkanı Aytuğ YAKAR ve müfettiş yardımcıları katıldı.