MÜHENDİS YER BELİRLEME İŞLEMLERİ KURA ÇEKİMİ

04
Temmuz
2018

Genel Müdürlüğümüz'de “Mühendis Yer Belirleme İşlemleri Kura Çekimi Programı” gerçekleştirildi.

Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI, Kurumumuz Konferans Salonunda düzenlenen kura çekimi programına katıldı.

Programda konuşan Genel Müdürümüz, teşkilatımızın kadastro boyutu ile bakıldığı zaman büyük bir kısmının mühendis ve teknik kökenli insanlardan oluştuğunu, kadastroda idareci olmak için mühendis olma gerekliliğinin bulunduğunu belirterek, “Sizler aslında fiilen mühendistiniz şimdide hukuki olarak bu unvanı almış oldunuz. Daha yolun başındasınız ve bizler idareci olarak sizden çok şeyler bekliyoruz” diye konuştu.

Türkiye’de kadastro anlamında fazla bir problemin kalmadığını belirten Genel Müdürümüz ADLI, kadastronun yaşayan bir hizmet olduğunu ve önümüzdeki 3 yıl içerisinde Türkiye genelinde yenileme ve sayısallaştırma işlemlerinin bitirilmesinin hedeflendiğini, bu süreçte de mühendislere büyük işler düşeceğini  belirtti.

Dünyada teknolojinin geliştiğini ve bununla beraber insanların beklentilerinin arttığını belirten Genel Müdürümüz, “Bizler kurum olarak bu ihtiyaca cevap vermeliyiz, kurumların değeri devlet nezdinde de yaptıkları iş ile orantılıdır. Bizimde bu anlamda işimizi hem teknolojiye uygun hem de gelecek nesillerin beklentilerine cevap verecek hale getirmemiz lazım” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI, sınavda birinci olan Talha ERDOĞAN’a başarı belgesi verirken, sınavda ikinci olan Samed BOSAT’a hediyesini Genel Müdür Yardımcısı Ömer Sinan BAYÇELEBİ, üçüncü olan Aydın CİGAL’a ise hediyesini Kadastro Dairesi Başkanı Sinan FİDAN verdi. Hediye takdiminin ardından kura çekimine geçildi.

Programa Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI’nın yanı sıra Genel Müdür Yardımcısı Ömer Sinan BAYÇELEBİ, İç Denetim Birimi Başkanı Halil İbrahim KARAKAYA, Kadastro Dairesi Başkanı Sinan FİDAN, Harita Dairesi Başkanı Nevzat İhsan SARI, Yabancı İşler Dairesi Başkanı Adnan KAHVECİ, İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı İbrahim ÖZTÜRK, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Yücel SERDAR, Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanı Sedat BAKICI ve Şube Müdürleri katıldı.