RUSYA ZİYARETİ

Rusya Tapu, Kadastro ve Haritacılık Ajansı’nın (ROSREESTR) daveti üzerine Rusya’nın Kazan şehrinde düzenlenen İslami KazanForum 2023 etkinliğine Genel Müdürlüğümüz tarafından Kadastro Dairesi Başkanı Mustafa ASLAN’ın başkanlığında, Kadastro Dairesi Başkanlığından Tapu ve Kadastro Uzmanı Dr. İsmail DURSUN ve Yabancı İşler Dairesi Başkanlığından Tapu ve Kadastro Uzmanı Kamil YALÇIN’dan oluşan bir Heyet, 17-20 Mayıs tarihleri arasında katıldı. 

Ziyaret kapsamında; “Yeni Yatırım Politikası Araçları ve Bölgenin Bölgesel Gelişimi” adlı panelde, Kadastro Dairesi Başkanı Mustafa ASLAN bir sunum gerçekleştirdi. 

Panele ayrıca Kırgızistan, Kazakistan ve Birleşik Arap Emirliklerinden delegasyonlarda katıldı.

Ayrıca Rusya Tapu, Kadastro ve Haritacılık Ajansı nezdinde Tataristan Cumhuriyeti'ndeki ROSREESTR ofisine ziyarette bulunularak Kadastro Dairesi Başkanı Mustafa ASLAN ve Tapu ve Kadastro Uzmanı Dr. İsmail DURSUN tarafından Kurumumuzun çalışmaları, ülkemizdeki tapu ve kadastro sistemi ve jeodezik ve fotogrametrik çalışmalar hakkında bilgiler verilerek ve Rus tarafın teknik altyapısı hakkında bilgi alındıktan sonra karşılıklı ihtiyaçlar doğrultusunda teknik altyapıyı geliştirmek üzerine iş birliği konusunda karşılıklı mutabakata varıldı.