TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI İLE SAĞLIĞIMIZ KORUMA ALTINDA

13
Temmuz
2020

Tapu ve Kadastro Çalışanları Derneği (Taka-Der) ile Bereket Sigorta arasında 'Bereket Tamamlayıcı Sağlık Sigortası' anlaşması hayata geçirildi. Bu kapsamda Tapu ve Kadastro çalışanları, eş ve çocukları (bebekler ve 29 yaşına kadar çocuklar) Bereket Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından yıllık 725 TL gibi çok uygun bir rakamla yararlanabilecek. Ödemeler peşin veya 5 taksit olarak tahsil edilecek.

Taka-Der Başkanı Emre Demir, söz konusu uygulamanın kurum çalışanlarından en az bin kişinin katılmasıyla mümkün olacağını vurguladı. “Bu nedenle Bereket Tamamlayıcı Sigortaya katılmak isteyenler için internet üzerinden başvuru toplama işlemine 10 Temmuz 2020 tarihinde başlandığını kaydeden Demir, kayıtların 15 Ağustos 2020 tarihine kadar devam edeceğini açıkladı.

https://www.bereket.com.tr/urunler/takader-grup-tamamlayici-saglik web adresindeki başvuru formunu doldurduktan sonra 15.08.2020 tarihinden itibaren Bereket Sigorta 444 27 58 numaralı Çağrı Merkezinden aranacak olup başvurunun bir kez de sesli onayı alınacaktır. Onay alınırken poliçe priminin tahsil edileceği kredi kartı bilgisi alınacak olup, Prim tutarı tahsil edilen tüm başvurulara ait poliçe başlama ve sigortadan yararlanma tarihi 01.09.2020 olacaktır” diyen Taka-Der Başkanı Demir,  tamamlayıcı Sağlık Sigortasına dahil olan üyelerinin SenCard mobil uygulamasını indirmeleri halinde ya da https://www.sencard.com.tr/dijital-websen internet adresi üzerinden TCKN ve cep telefonu ile poliçe ve poliçelerine özel anlaşmalı sağlık kuruluşları bilgisine ulaşabileceklerini söyledi.

Başkan Demir sözlerini şöyle sürdürdü: “Bereket Sigorta’nın sunacağı hizmetin SenCard üyelik programı ile sağladığından anlaşmalı sağlık kurumlarında hizmet aldığınızda provizyon sırasında SenCard üyesi olduğunuzu belirtmeniz önem taşımaktadır. Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından faydalanmak için; gidilen sağlık kuruluşunun ve doktorun mutlaka SGK ile anlaşması olması,  yatarak tedavilerde 3 aylık bekleme süresinin doldurulması gerekiyor. Ayrıca poliçe başlama tarihinden önceki rahatsızlıklar de kapsam dışındadır.