Yabancı Heyet Ziyaretleri

Avrupa Tapu Kurumları Birliği Başkanı (ELRA) Luisa CLODE, Kırgızistan Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Bakytbek DZHUSUPBEKOV, Özbekistan Devlet  Vergi Komitesi Başkan Yardımcısı Mirzayev MUBİN, Rusya Kadastro Değerleme Kurumları Birliği Başkan Yardımcı Vasil MAZITOV ve Teknik Bölüm Sorumlusu Oleg MAKRUSHIN ve beraberindeki uzmanlardan oluşan bir heyet 02.03/02/2023 tarihinde Kurumumuzu ziyaret etti. 

Programın ilk gününde Rus heyeti “Kadastro Değerlemesinin Bölgesel Otomasyon Sistemi” konulu bir sunum gerçekleştirdi. İkinci gün ise Genel Müdürümüz Mehmet  Zeki ADLI heyeti makamında kabul ederek, Kurumumuzun çalışmaları ve yenilikçi projeleri hakkında bilgi verdi.

Daha sonra Arşiv Daire Başkanlığında bulunan Server Efendi Sergi Salonu ve Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığında bulunan sistem odası ziyaret edilerek, heyete bilgilendirmelerde bulunuldu. 

Heyete Tapu Dairesi Başkanı Hasan ÇELİK, Kadastro Dairesi Başkanı Mustafa ASLAN,  Yabancı İşler Dairesi Başkanı Sadettin TUNAS, Taşınmaz Değerleme Dairesi Başkanı Dr. Mustafa AKKUL, Tapu ve Kadastro Uzmanları Özlem HACIOĞLU, Filiz TEKER CENGİZ, Emre ERGİN ERGANİ ile Şube Müdürü Tevfik BAŞ ve Mühendis Murat BİRER eşlik etti.