YÖNETİCİ GELİŞTİRME EĞİTİMİ

02
Temmuz
2018

Tapu ve Kadastro Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI, Ilgaz’da düzenlenen ‘Tapu Müdürü ve Tapu Sicil Müdür Yardımcısı Yönetici Geliştirme Eğitimi’ne katıldı.

Eğitimde konuşan Genel Müdür ADLI, yönetici olmanın, yönetmek ve temsil etmek gibi sorumlulukları yüklenmek anlamına geldiğini belirterek, “Şimdiye kadar kişisel bir sorumluluğunuz var iken şimdi bu sorumluluk alanınız ciddi anlamda artmaktadır. Özellikle bizim gibi devletin vatandaşa bakan yüzü olan bir kurumda yönetici olmak gurur verici olduğu gibi ciddi bir sorumluluğu da beraberinde getirmektedir” diye konuştu.

Genel Müdürümüz, Kurumumuzun, taşınmazları devletin güvencesi altında kayıt altına alan ve bunları muhafaza edip her türlü işlemlerini yapan bir teşkilat olduğunun altını çizerek,  böylesine önemli bir görevi üstlenen kurumun yöneticileri olarak sorumluluğun çok fazla olduğunu ifade etti.

Kurum olarak ilk tesis kadastrosu çalışmalarının bitirildiğini belirten Genel Müdür ADLI, “Şimdi ise geçmiş yıllarda kadastrosu yapılan ve o günün gerek insan gerekse teknolojik yetersizliklerinden dolayı sağlıklı ölçülemeyen alanları yenileme çalışmaları ile bu günün ihtiyaçlarına cevap verecek niteliğe kazandırmaya çalışıyoruz. Bu çalışmaları 2020 yılı sonuna kadar bitirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Genel Müdürümüz, bu yılki hedefin ipotek, haciz ve web – tapu uygulamaları ile müdürlüklerin iş yükünü en az %30 oranında aşağıya çekmek olduğunu belirtti.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün büyük bir aile olduğunu vurgulayan Genel Müdür ADLI, “Kurumsal aidiyet duygusu en üst düzeyde olan, birbirine saygı ve sevgide hiç bir noksanlığı olmayan kökeni asırlara dayanan güzide bir kurumuz. Bizim görevimiz büyüklerimizden devir aldığımız bu kurumu çok daha iyi yerlere getirerek gelecek nesillere bırakmaktır. Hepimizin yakından tanıdığı Nobel Ödülü sahibi Aziz SANCAR’ın dediği gibi; ‘Bütün enerjimizi işimize verelim, işimizi en iyi şekilde yapalım günlük dedikodu ve çekişmelerle uğraşmayalım’ çok çalışalım, çalışmak kendimize, ailemize, milletimize vatan ve namus borcudur” diye konuştu.

Eğitime Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI’nın yanısıra Tapu Dairesi Başkanı Hasan ÇELİK, İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı İbrahim ÖZTÜRK, Ankara Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü Faruk DÖNMEZ, Kastamonu Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü Mustafa ÇETİNKAYA, Ankara Üniversitesinden Prof. Dr. İnayet AYDIN, Şube Müdürleri ve kurum personeli katıldı.

Program kapsamında Kastamonu Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü'nü de ziyaret eden Genel Müdürümüz; personel ile bir araya gelerek personelin sorunlarını dinledi ve sorunların çözümüne yönelik adımların en kısa sürede atılması talimatını verdi. Diğer taraftan Genel Müdürlüğümüzce yürütülen çalışmalar ve projeler hakkında personeli bilgilendiren Genel Müdürümüz ADLI; işlem yaptıran vatandaşlarla da bir araya gelerek, istek ve taleplerini dinledi ve Kurumumuz çalışmaları hakkında vatandaşlara bilgi verdi.