DİYARBAKIR TAPU VE KADASTRO VII.BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ MEKANSAL GAYRİMENKUL SİSTEMİ (MEGSİS) VE FAALİYETLERİ EĞİTİMİ

29 Eyl 2022

Harita Dairesi Başkanı İbrahim CANKURT ve   Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Nihat ERDOĞAN ve beraberlerindeki Kadastro Dairesi Başkanlığımızdan Şube Müdürü Bülent KILIÇ, Tapu Kadastro Uzmanı İsmail DURSUN ve Kontrol Mühendisi Neşe BUCAN Diyarbakır Tapu ve Kadastro VII. Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti.

Harita Dairesi Başkanı İbrahim CANKURT ve  Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Nihat ERDOĞAN, Diyarbakır  Bölge Müdürümüz Murat ÇALIK, Bölge Müdür Yardımcılarımız Musa SARIKAYA, Abdulkadir YILMAZ ve Emrah KARAKOÇ ilgili Kadastro ve Tapu Müdürleri ile teknik personelin de katılımıyla;  Kadastro Müdürlüklerince yürütülen kadastral faaliyetler ve elektronik kadastronun alt yapısının oluşturulması çalışmaları kapsamında “Mekansal Gayrimenkul Sistemi (MEGSİS) ve Faaliyetleri" konulu eğitim toplantısına katıldı.

Toplantıda Bölge Müdürümüz sayın Murat ÇALIK bölge müdürlüğümüzce yrütülen projeler hakkında genel bir sunum yapmıştır ayrıca  Kadastro Dairesi Başkanlığından Tapu Kadastro Uzmanı İsmail DURSUN ve Kontrol Mühendisi Neşe BUCAN tarafından toplantı katılımcılarına yönelik sunum yapıldı.

Eğitim sonrasında Harita Dairesi Başkanı İbrahim CANKURT ve   Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Nihat ERDOĞAN, Kadastro Dairesi Başkanlığımızdan Şube Müdürü Bülent KILIÇ, Bölge Müdürümüz Murat ÇALIK, Bölge Müdür Yardımcılarımız Musa SARIKAYA, Abdulkadir YILMAZ ve Emrah KARAKOÇ birlikte Batman, Silvan, Ergani, Eğil, Dicle, Kayapınar, Sur, Yenişehir, Bağlar Müdürlüklerinde incelemelerde bulundular.