Esenyurt Tapu Müdürlüğünde sadece WEBTAPU Sisteminden başvuru alınmaktadır.

19 Şub 2021

Tüm Dünyayı etkileyen yüksek bulaşıcılığı bulunan korona virüs (COVİD-19) ile ilgili olarak güvenliğin sağlanması amaçlı; Esenyurt Tapu Müdürlüğünde sadece webtapu uygulaması üzerinden yapılan başvurular kabul edilmekte, randevu saati dışında başvuru alınmamaktadır.

Bağlı müdürlüklerimizde e-randevu-çağrı merkezi üzerinden randevu alarak veya 2017 yılında hayata geçirilen webtapu uygulaması üzerinden yapılan başvurular kabul edilmekte iken Covid-19 tedbirleri kapsamında Esenyurt Tapu Müdürlüğümüzde sadece webtapu üzerinden yapılan başvurular kabul edilmeye başlanmıştır. Türkiyede ilk olarak Esenyurt Tapu Müdürlüğümüzde başlanan bu uygulama şuan Bağcılar, Avcılar, Başakşehir, Tuzla, Beykoz, Ataşehir, Kadıköy ve Beyoğlu Tapu Müdürlüklerimizde sadece webtapu uygulaması üzerinden yapılan başvurular kabul edilmekte, randevu saati dışında başvuru alınmamaktadır.

Vatandaşlarımızın tapu müdürlüğüne gitmeden, elektronik ortamda taşınmazlarını yönetebilecekleri ve tapu işlemi için elektronik ortamda başvuru yapabilecekleri, işlemler için gerekli olan bilgi ve belgeleri güvenli elektronik ortamda gönderebilecekleri veya bu konularda temsilcilerine/vekillerine yetki verebilecekleri "webtapu" uygulamasının vatandaş portalı kullanım kılavuzuna ve yardım videolarına https://www.tkgm.gov.tr/ adresinden erişilebilmektedir.

E-devlet şifrenizle e-devlet kapısından (www.turkiye.gov.tr) giriş yaparak da varsa adınıza kayıtlı gayrimenkuller hakkında bilgi ve tapu kaydı alabilirsiniz.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğümüzce elektronik olarak sunulan hizmetler sayesinde zamana ve mekâna bağlı kalmaksızın bilgi ve belgeye ulaşılabilmektedir.

Esenyurt Kaymakamlığının bu konu hakkındaki haberine ulaşmak için tıklayınız.

www.hurriyet.com.tr internet sitesinin bu konu hakkındaki haberine ulaşmak için tıklayınız.