BAŞKANLIĞIMIZA ZİYARET

07 Ara 2020

Erzincan Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü Hasan DAYIKARACA ve Hukuk Denetim Şube Müdürü  Emin ÜNAL 04.12.2020 tarihinde Başkanlığımızı ziyaret ettiler.

Başkanlığımıza yaptıkları ziyaretlerinden dolayı memnuniyetlerini belirten Daire Başkanımız Dr. Bekir Tarık YİĞİT, Başkanlığımızın faaliyetleri hakkında bilgiler vererek Arşiv Dairesi Başkanlığı olarak Bölge Müdürlüklerimizin faaliyetlerine destek olmaktan mutluluk duyacağını belirtti.

Kültürel mirasın korunması ve gelecek nesillere aktarılmasının çok önemli olduğunu belirten Sayın DAYIKARACA, Kurumumuz arşivinde mevcut bulunan tarihi ve kültürel değere haiz, aynı zamanda içinde ince bir sanatı da barındıran belge örneklerinin Bölge Müdürlükleri bünyesinde açılacak olan sergi salonunda teşhir edilebilmesi için Arşiv Dairesi Başkanlığınca sağlanacak desteğin önemine değinerek teşekkürlerini ilettiler.

Yurtdışı Kayıt ve Araştırma Hizmetleri Birim Sorumlusu Uzman Hakkı ŞAHİN tarafından Server Efendi Sergi Salonu gezdirilerek, Başkanlığımız faaliyetleri, Kurum tarihi, arşiv belgelerimiz ve restorasyon çalışmalarımız hakkında bilgi verildi.