Kamuda Etik İlkeleri Konferansı

Kamuda Etik İlkeleri Konferansı, Genel Müdürlüğümüz Konferans Salonunda Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nden Prof. Dr. İnayet AYDIN tarafından verildi.
Etik Günü ve Haftası kapsamında düzenlenen konferansın açılış konuşmasını yapan Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI, Kurumumuzun yıllardır etik konusunda eğitimler düzenlediğinden bahsederek etik konusunun Kurumumuz için çok önemli olduğuna dikkati çekti.
Prof. Dr. İnayet AYDIN, Kamuda Etik İlkeleri konusunda yıllardır eğitimler verdiğini belirterek, “İnsanlar, bana etik konusunun eğitimler verilse dahi hala tam olarak çözülemeyeceğine dair umutsuzluklarını anlatıyorlar. Ben de onlara, ‘Evinizde kirlenen eşyalar olunca nasıl olsa yine kirlenecek yıkamayalım o zaman mı diyorsunuz?’ diyorum. Yani ortada bir sorun varsa bu sorunu konuşarak, eğitimler vererek çözmeye çalışmaktan başka çaremiz yok.” dedi.
Kamuda çalışanların sorumluluğunun daha fazla olduğunu dile getiren AYDIN, konuşmasına şöyle devam etti: “Kamu kaynakları adı üstünde kamunundur. Bu kaynaklar sizlere emanet olarak verilmiştir. Emanetler güvenilir kişilere geri alınmak üzere verilir. Bu yüzden de emanete sahip çıkmak, ona iyi bakmak hepimizin görevi.”
Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI, Prof. Dr. İnayet AYDIN’a verdiği eğitimden dolayı teşekkür ederek, hediye takdim etti.
Ayrıca Genel Müdürümüz, Vatandaş Memnuniyet Anketi değerlendirmelerinde, olumlu geri bildirimlerinde, memnuniyet verici çalışmaları dolayısıyla Çamlıdere Tapu Müdürü Fatma DAĞLI’ya, Akşehir Tapu Müdürlüğünde görevli Özgür DİPİ’ye, Etimesgut Tapu Müdürlüğünde görevli Ülkü YILDIZ’a teşekkür belgesi verdi. 
Konferans sonunda hatıra fotoğrafı çektirildi.
Konferansa, Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI’nın yanı sıra Genel Müdür Yardımcılarımız, Daire Başkanlarımız, Şube Müdürlerimiz ve Kurum personeli katıldı.